Yatak Odası Taşıması Nasıl Yapılır?

Yatak odası taşıması nasıl yapılır sorusu genellikle taşınma sırasında herhangi bir sorun yaşamak istemeyen kişiler tarafından sorgulanır. Nakliyat hizmetlerinin günümüzde profesyonel firmalar tarafından veriliyor olması beraberinde kendi yatak odasını taşımak isteyen kişileri de endişelendirebilir.

Yatak Odası Taşıması Nasıl Yapılır?
Yatak Odası Taşıması

Yatak odalarınızı taşımadan önce dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Eşyalar taşınırken sanıldığından çok daha kolay zarar görebilir. Özellikle eşyaların de montaj ve montajı için harcanan emek göz önünde bulundurulduğunda yanlış bir işlem yapılması halinde eşyanın zarar görmesi kaçınılmaz olabilir.

Yazımızın devamını inceleyerek yatak odası taşımanın püf noktaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yatak odası taşımak için bilmeniz gerekenler ve doğru ambalajlamanın nasıl yapılacağına dair ilginizi çekebilecek bilgiler için okumaya devam ediniz.

Yatak Odası Taşırken Bilinmesi Gerekenler

Yatak odası taşıma işlemi yapılırken önceden yapılması gereken bazı işlemlerin atlanmış olması büyük sorunlara yol açabilir. Bu işlemlerden biri de gereksiz eşyaların belirlenmesidir. Pek fark edilmez ancak yaşam alanlarında gereksiz eşyaların en çok bulunduğu alanlardan biri yatak odalarıdır.

Yatak odalarının günlük hayatta kıyafet, ayakkabı gibi eşyaların yanı sıra takıların da saklandığı yer olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bir çoklarımız için dolabımızda bulunan kıyafetlerin tamamı giyilebilir değildir. Zamanla farklı nedenler ile dolabımızda bulunan kıyafetlerin birçoğundan vazgeçeriz.

Taşınmak için ayaklanmadan önce yatak odanızda bulunan gereksiz eşyaları tespit etmelisiniz. Bu tespit etme işlemlinden sonra gereksiz olan eşyalarınızı elden çıkarmayı deneyin. Kalan eşyalarınızdan az kullandıklarınızı istiflemek için vakumlu poşetlere kaldırabilirsiniz. Vakumlu poşetler çoğu zaman insanların aklına gelmez ancak oldukça kullanışlı depolama gereçleridir. Taşınma sırasında eşyalarınız ne kadar az olursa o kadar kolay taşınabilirsiniz. Bu durum ister profesyonel hizmet alın ister kendiniz taşının böyledir.

Taşınmadan önce eşyalarınızı kategorize ederek gruplamanız önerilir. Gereksiz eşyaların atılması gibi işlemleri sırası ile aşağıda yer alan listeyi takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

 • Eşyalarınızı kategorize edin.
 • Kategorize etme işlemi sırasında işinize yaramayan eşyaları atın.
 • Az kullandığınız eşyalarınızı vakumlu poşetlere doldurarak daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz.
 • En az kullandığınız eşyalarınızdan paketlemeye başlayın.
 • Eşya paketleme için uygun koli ve hurçlar ile işe başlayın.
 • Paketleme sürecinde kırılabilecek eşyaları bir araya toplayarak patpat benzeri malzemelere sararak kutulayın.
 • Kutulama işlemleri sonrasında her bir kutuya içerisinde ne olduğunu not edin.
 • Yatak odası taşıma işleminin bütün aşamalarını not edin.

Yatak Odası Taşıma İşleminde Mobilyaların De Montajı

Yatak odası taşırken de-montaj ve montaj işlemleri profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. Korkmazoğlu Nakliyat kurumsal firmamız aracılığı ile aldığınız her nakliyat hizmetinde eşyalarınızın de-montaj ve montajı profesyonel personellerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.  

Yatak odası taşıma işlemi sırasında profesyonel yardım almamak eşyalarınızın zarar görmesine neden olabilir. Günümüzde çoğu yatak odası eşyası sunta veya mdf malzemeden yapılmaktadır. Bu malzemenin de-montaj ve montaj sırasında dikkatli bir şekilde işlem yapılması gereken bir malzeme olduğu herkes tarafından bilinir.

Eşyalarınız zarar görmeden hızlı bir şekilde taşınmak için doğrudan profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Her bir hizmetimiz için doğrudan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir, Korkmazoğlu Evden Eve Nakliyat avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Büyük Eşyalar Nasıl Taşınır?

Büyük eşyaların taşınması birçokları tarafından zorlu bir süreç olarak nitelendirilir. Ancak eşya taşımak profesyonel olarak gerçekleştirildiğinde oldukça kolaydır. Eşyalarınızı profesyonel nakliyat ile taşıttığınızda büyük eşyaların çok daha sağlıklı bir şekilde taşındığını görebilirsiniz.

Eşya taşıma sırasında büyük eşyaların taşınması için gereken de-montaj işlemleri gerçekleştirilir. Bu genellikle gardıroplar ve üniteler için uygulanır. Dolapların doğru bir şekilde sökülmesi tekrar birleştirilirken aynı şekilde birleştirilmesi için şarttır. Ayrıca yanlış işlem uygulanması dolapların sallanmasına, sağlamlığını yitirmesine neden olabilir.

Büyük eşyaları taşımak için profesyonel firmamıza güvenebilir, hızlı bir şekilde nakliyat olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Yatak odası taşıma fiyatları hakkında bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en şeffaf bir şekilde ücret tarifemizi sunmaktayız. Nakliyat hizmeti özen ve titizlik isteyen bir bölümdür. Üstünkörü yapılan bir işte bütün planlarınız aksayabilir. Temiz nakliyat hizmeti almak için kurumsal şirketlerle çalışmanızı önermekteyiz.

Taşınmadan Önce Ambalajlama İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Eşyalar taşınmadan önce ambalajlama işlemi yapmak büyük önem taşıyan hususlardan biridir. Söz konusu olan eşyalarınızı taşımak için doğrudan doğruya nakliyat hizmeti alsanız da eşyalarınızı ambalajlamak bazı noktalarda size düşer.

Eşyaları ambalajlama sürecinde öncelikli olarak ambalaj malzemelerini eksiksiz olarak temin ettiğinizden emin olmalısınız. Akabinde temin ettiğiniz malzemeler ile ambalajlama işlemine başlayabilirsiniz. Ambalajlama ipuçları ile daha kolay bir taşınma süreci için okumaya devam edin.

 • Ambalajlamaya her zaman en az kullandığınız malzemelerden başlayın.
 • Fazla olan eşyalardan kurtulun.
 • Ambalajlama işlemlerini odaları ayırarak ve sırası ile yapın.
 • Ambalajlamaya yatak odasından başlayın.
 • Değerli eşyalarınızı ayırarak birlikte ambalajlayın.
 • Kırılacak eşyaları bir arada ambalajlayın.
 • Kutuların üzerine içerisinde ne olduğuna dair ufak notlar alın.
 • Kırılacak eşyaları paketlerken kâğıt ya da patpat benzeri ambalajlara sarın. Birbirlerine sürtünmelerine izin vermeyin.
 • Poşetler ile taşıdığınız eşyaların daha az yer kaplaması için poşetlerin içerisindeki havayı süpürge yardımı ile alabilirsiniz.

Yukarıda yer alan ipuçlarını kullanarak eşyalarınızı çok daha hızlı ve pratik bir şekilde paketleyebilirsiniz. Eşya paketlerken unutmamanız gereken bir husus ise doğru kategori ile paketleme yapma gerekliliğidir. Evden eve nakliyat firması olarak sizlere taşıma işlemini en uygun ücretlere yerine getirmekteyiz. Yatak odası taşıma işlemini en son Kadıköy evden eve nakliyat hizmetinde gerçekleştirdik.