HES kodu ile Nakliyat

Hes kodu, hayat eve sığarın kısaltılmışı olup, kontrollü sosyal hayat anlamını taşımaktadır. Hes kodu hayatımıza son 1 senedir yaşadığımız pandemi süreci ile birlikte girmiştir. Covid 19 hastalığı kapsamında herhangi bir risk taşınıp taşınmadığı açısından bir koddur. Hes kodları uygulama üzerinden rahatlıkla temin edilebilmektedir. Ve artık her yere girerken Hes kodu gösterilmesi kaçınılmaz olmuştur.

HES kodu ile Evden Eve Nakliyat
HES kodu ile Nakliyat

Evden eve taşınma, pandemi sürecinde şehir içi ya da şehirler arası fark etmeden taşınma izni başvurusu yapılarak gerçekleşmektedir. Koronavirüs yayılma hızını engellemek amaçlı bu 1 senelik dönemde sokağa çıkma yasakları uygulanmıştır. Ancak bu yasaklar ve korunmalar dönemi ihtiyaçların durması demek olmadığından; ev taşıma ihtiyaçlarında izin belgeleri alınarak işler yürütülmeye devam etmektedir.

Şehirler arası nakliyat halinde ise alınacak izin süresi içerisinde taşımanın gerçekleşmiş olması gerekliliği vardır. Taşınma esnasında bu belge ibraz edilerek istenilen şehre nakliye işlemi gerçekleştirilebilir.

Dünyayı sarsan koronavirüs salgını yüzünden bir süredir hafta sonları devam eden sokağa çıkma yasağı yeni kararla 3 hafta tam kapanmaya gitmiş bulunmaktadır. Bu tam kapanma elbette ki hepimizin gerek bireysel gerek kurumsal anlamda kurtulmamız açısından yeterli olması dileğini taşımaktadır. İş sektörleri son 1 senedir ciddi bir kayıp içerisindedir. Nakliye sektörü de alabildiği izinler kapsamında taşımacılığı devam ettirebilme çabasındadır. Özellikle şehirlerarası taşımacılık söz konusu olduğunda taşınma izinleri başvurusu yapılmalı ve onay beklemek zorundadır.

Şehirlerarası Taşınma İzni Süresi

Şehirlerarası taşımacılıkta yapılacak izinde belirtilen süre son derece önemlidir. Nakliyenin bu süre zarfında yapılması gereklidir. Taşınma izni süresi yaklaşık 3-4 gün arasında değişkenlik gösterir.

Kovid 19 virüsü tüm dünyayı etkisi altına almış ve beraberinde her sektörü de tepetaklak etmeye başlamıştır. Nakliyede salgınla baş etmek için çeşitli önlemler alınmaktadır. Çünkü iş ahlakı bunu gerektirmektedir. Hani sahneler için bir ifade vardır ”ne yaşanırsa yaşansın bu perde açılacak” Piyasada kurumsal ve profesyonel anlamda çalışma yapmak için tedbirler kapsamında perdemiz her zaman açıktır. Çalışmalarımız en üst tedbirlerle çevrili durumdadır.

Nakliye Sektörünün Pandemi sürecinde aldığı tedbirler;

  • Maske, mesafe
  • Temizlik
  • Araç filosunun dezenfekte edilmesi
  • Malzemelerin steril olması
  • Ekipteki her personelin sık aralıklarla kontrol ettirilmesi

1) Maske, Mesafe, Temizlik

Nakliye sektöründe insanlar arası iletişim kaçınılmaz olduğuna göre pandemi sürecinde tedbirlerin başında maske ve mesafe gelir. Maskeli çalışma ve nakliye sırasında yaşam alanlarında çok fazla sayıda çalışanların girmemesi gibi önlemlerle tedbir alınır.

2)Araç filosunun hijyeni, dezenfektan uygulaması yapılması

Araç filosu pandemi süresince profesyonel ekipler tarafından özel olarak temizliği yapılıp dezenfekte edilmektedir. Böylelikle her taşımacılık uygulamasında bu hijyenin yapılması sayesinde Koronavirüs ile baş etme yöntemlerimiz vardır.

3) Ambalajlamada steril malzeme, tek kullanımlık ürünler kullanmak

Taşımacılıkta ambalajlama aşamasındaki tüm kullanımlar pandemi sürecinde tek kullanımlık olarak önlem alınmaktadır. Böylelikle virüsün yayılması engellenir. Hes kodu ile nakliyat hizmetinde eşyalarınızı ambalajlı olarak taşımasını yapmaktayız.

4) Ekipte düzenli kontroller yapılır

Pandemi tedbirleri kapsamında Korona virüse ait belirtileri tespit etmek için düzenli olarak kontroller yapılır. Ateş ölçümleri, HES kodu taramaları bu tedbirler arasındadır. Kuşkusuz işimiz insanla iç içe olduğundan temas etme olasılığı yüksek olduğundan hijyen tedbirleri en üst seviyededir. Hes kodu taramaları bu açıdan sektörümüz adına en etkili tedbirlerden biri halindedir.

Hes Kodu İle Evden Eve Nakliyat Hizmeti

Evden eve nakliyat hizmetinde virüs kapma olasılığı elbette ki vardır. Bunun için taşıma işlemleri öncesinde önlemler çerçevesinde deyim yerindeyse kaybolunur. Elbette ki evden eve nakliyat süreci çok malzemeye temas söz konusu olduğundan, personellerin korunması çok önem taşır. Personellerimiz maske ve eldivenler ile bu temas durumunu engelleme halindedir.

HES kodu ile Nakliyat Şirketleri
Hes Kodu İle Nakliyat Firması

Bilinçliyiz ki; önlemler alındığı takdirde ev taşıma esnasında bir problem yaşanmaz. Taşınma öncesinde personellerin ateşleri ölçülür, Hes kodu ile nakliyat gününde hazırlıklı olurlar.

Evden eve taşıma firmaları; pandemi sürecinde tedbir almakla yükümlüdür. Hijyenin her açıdan değerlendirilerek önlemlerin alınması olmazsa olmaz kuraldır. Tüm taşımalar esnasında personel maske takma mecburiyetindedir.

Bu maskeler sık aralıklarla değiştirilir. 1 senedir hayatımızda olan Covid 19 virüsü özellikle yüzeylerde kalıcılığı söz konusu olduğundan nakliye sürecinde bu durum ciddi bir titizliği gerektirir. Biz Covid 19 sürecini yayılmasını engellemek amaçlı dezenfekte ürünler kullanarak, ekibimizi maske ve eldivenlerle koruyarak sürdürmeye çalışıyoruz.

Bu çaba içerisinde şimdiye kadar herhangi bir pozitif vaka söz konusu olmamıştır. Bu da belirgin bir sonuçtur ki; Covid 19 hijyeni sevmiyor. Ev taşımacılığı esnasında bu durumun yaygın olduğu düşüncesine karşılık biz net olarak söyleyebiliriz ki; önlemlerimiz alındı, korkulacak bir şey yoktur.

Nakliyede Korona Tedbirleri

Firmamız Covid 19 nakliye tedbirlerinde gerek şehir içi gerek şehirler arası olsun tüm taşımalarda süreci maske ve eldivenlerle sürdürüyoruz. Taşıma öncesinde tüm personelimiz gereken kontrollerden geçerek nakliye sürecine dahil edilmektedir.

Yaşadığımız bu hassas süreçte gerek kendimiz gerek etrafımızdaki her birey için tedbirli davranmak zorundayız. Bu bir insanlık görevidir. İş sektörlerinin duraksamaya gittiği bu dönemde çok daha kötü günleri yaşamamak adına, Covid 19 ile mücadele etmeliyiz.

Maske-mesafe-hijyen-Hes kodu tedbirleri ile adım adım devam etmeliyiz. Biz sektörümüzü korumak adına her türlü detayı kontrol altında tutarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kendi sağlığımız ve sizlerin sağlığının iyi olmasıyla birlikte biz bu süreci normal yaşama döndürebiliriz. Bu güç bizde var. Korkmazoğlu Nakliyat, her zaman yanınızda, unutmayın ki nakliye bizim işimizdir.