Hassas Eşya Taşıma

Evden eve nakliyat sektöründe belki de en zor olan hizmetlerden biri hassas ve değerli eşya taşıması hizmetidir. Hassas ve değerli eşyalar aşırı dikkatli taşınması gereken eşyalar sınıfındandır ve en ufak bir yanlışta zarar görebilir. Bunun için de hassas eşya taşımada profesyonel bir ekip olmazsa olmaz kuraldır.

Hassas Eşyalarda Nakliye Prosedürü
Hassas Eşyalarda Nakliye Prosedürü

Bu kural çerçevesinde firmamız yılların tecrübesi ile hassas eşya taşıma hizmetinde kusursuzdur. Konusunda uzman ustalarımız ile profesyonel olan ekibimiz paketlenmeden, araç yerleştirmeye ve ev taşıma süreci boyunca en dikkatli şekilde gerçekleştirmektedir.

Hassas Eşyaların Taşınması

Her evde mutlaka hassas, kırılacak, maddi ya da manevi değeri yüksek eşyalar vardır. Evden eve taşıma da bu durum müşteri açısından her daim sıkıntı yaratan bir faktördür. Ancak profesyonel bir nakliye firması ile karşı karşıya olduğunda sıkıntı faktörü sıfıra indirgenir, çünkü nakliyenizi sizin adınıza düşünecek biri vardır. Nakliye bizim işimizdir diye boşuna ifade etmiyoruz. Bizimle çalışmanız halinde hassas eşyalarınız güven altındadır.

Nakliye; özellikle tayin zamanlarında, iş değiştirmelerde, şehir içinde başka bir eve taşınmada, bir öğrenci evi gereksiniminde sık ihtiyaç duyulan bir hizmet haline gelmiştir. Nakliye esnasında eşyalar içeriklerine göre sınıflandırılır ve bu sınıflandırmaya göre paketlenme aşamasına geçilir.

Eşya ambalajlanması aşaması nakliyede en önemli kısımdır. Günümüzde profesyonel nakliye firmaları özel eşyalar hariç eşyaların paketlenmesi için müşteriden herhangi bir işlem beklemez. Deneyim demek; evi teslim alması ile birlikte eşyaların kategorilere ayrılıp paketlenip taşınması ve sıfır sorunla teslim edilmesi demektir. Bu kapsamda konumuz hassas eşyalar olduğundan işin ustalık kısmı çok daha ağır basmaktadır.

Hassas Eşyaların Ambalajlanması

Hassas ve değerli eşyaların ambalajlanması artı önem taşır. Her bir eşya en kaliteli olan paketleme ürünleri ile paketlenmelidir. Hatalı olan her paketleme hasar olarak geri dönüşüm yapar. Bu olasılığın meydana gelmemesi adına köşe köpükler, karton mukavvalar, havalı baloncuklar ile korunaklığı arttırılmalıdır.

Kuşkusuz herkes için yaşam alanlarında değerli eşyalar mevcuttur. Bu eşyalar maddi olarak değerli sınıfındadır. Bunlar değerli vazolar, sanat eserleri, antikalar, tablolar, piyano, tarihi eserler, özel aynalar sayılabilir. Taşınma ihtiyacında nakliye firmasından bu parçalara istinaden özel hizmet çerçevesi talebinde bulunulabilinir. Çünkü sizin özel parçalarınız bizim için en özel emanetlerinizdir.

Hassas ve Değerli Eşyalar Taşımada Yüksek Risk Grubunda

Nakliye esnasında hassas eşyalar her zaman risk grubundadır. Bu sebeple bu tür eşyalar için özel malzemeler getirilir, özel teknikler oluşturulup gerçekleştirilir ve yapılan sigortalarda mutlaka değer bildirimi yapılır. Değerli eşyalar kapsamında antika özelliği taşıyan eserler de mevcuttur.

Antika statüsünde olan her şey geçmişten günümüze geldiği için değerli eşyalar sınıfındadır. Hem maddi hem manevi açıdan artı değer taşır. Dolayısıyla antika eşyaların taşınmasında ilgili nesnenin şekli, büyüklüğü ve ağırlığı değiştiğinden taşınma türü bu değişkenlere bağlıdır. Ve nakliye esnasında planlar yapılarak belirlenme sağlanır. Bizim içinde taşımacılığın hemen her türünde verdiğimiz güvenli ve sorunsuz hizmet; hassas ve değerli eşyaların taşınması konusunda da aynı yaklaşımdadır.

Değerli eşyaların taşıma hizmeti uzmanlık gerektiren bir hizmettir. Yani her evden eve nakliyat firması bu işin altından kalkabilecek potansiyele sahip değildir. Mesela bir hastane nakliyesinde hassas cihazlar taşımasında son derece dikkatli olunması gerekmektedir.

Hastanenin her cihazı hassas cihazlar kapsamında olup artı önem taşımaktadır. Biz güvenilir nakliye firması olarak özellikle hassas eşya taşımacılığı konusu olduğunda başarılı hizmetler aşikardır. Çünkü çalışma misyonumuz her zaman güvenilirlik ve disiplin üzerine kuruludur.