Evden Eve Nakliyatta Teknolojik Altyapı

Kurulduğu yıllarda İstanbul’da asansörlü nakliyat hizmeti ile faaliyete başlayan, sonraki yıllarda tüm Türkiye’ye nakliye hizmeti sağlayan firmamız evden eve nakliyatta teknolojik altyapı konusunda oldukça hassas firmalardan birisidir. Evden eve nakliyat denildiğinde genellikle insanların aklına taşıma personelleri ve nakliye aracı gibi şeyler gelmektedir. Fakat günümüz imkanları ve şartlarına göre şekillenen nakliye hizmeti çok daha kapsamlı teknolojileri de barındırmaktadır.

Evden Eve Nakliyatta Teknolojik Altyapı
Nakliyede Teknoloji

Asansörlü Nakliyat ve IoT Çözümleri

Asansörlü nakliyat sadece bir asansör kumandası ve asansörden ibaret değildir. Evden eve nakliyat firmaları asansörlerde elektronik kilitler, denge ve ağırlık sensörleri bulundurur. Asansör kilidi eşyaları çevreleyen kelepçenin kilididir. Asansör taşıma esnasında kilit açılırsa operatöre uyarı verir ve güvenli şekilde asansörü geri indirir. Kilit güvenli şekilde kapatılmadan asansör yukarı çıkış işlemini başlatmaz.

Denge sensörleri ise taşıma öncesi eşyaların hazneye dengeli olarak yerleştirip yerleştirilmediğinin kontrolünü gerçekleştirir. Hem kilit hem denge sensörleri birlikte çalışarak kumanda üzerinde göstergelerde görüntülenir.

Nakliye Aracı GPS ve Güvenlik Sensörleri

Nakliye aracı için GPS önemli bir faktördür. Eşya taşıma esnasında merkezimizden aracın konumunu, doğru istikamette olup olmadığını, trafik yoğunluğunu ve diğer verileri anlık olarak kontrol ediyoruz. Örneğin; yol üzerinde herhangi bir gecikme yaşanabilinmesi durumunda müşterimizi sebepler ve durum hakkında önceden bilgilendiririz. Personelimizin şahsi akıllı cihazlarından trafikteyken harita gibi uygulamalar ile meşgul olmasını istemeyiz. Bu yüzden hem takibi uzaktan gerçekleştirmek hem de nakliyat güvenliğini sağlamak için nakliye araçlarımızda yerleşik GPS cihazları bulundurmaktayız.

Nakliye aracı güvenlik sensörleri de evden eve nakliyat için olmazsa olmazlar arasındadır. Eşyaların yüklendiği kısımda yan paneller, zemin ve kapıda bulunan bu sensörler; eşyaların taşıma öncesi dengeli bir şekilde yerleştirilmesini, taşıma esnasında sabitlenmediği durumlarda panellere olan çarpma veya fazla basınçın erken tespit edilmesini sağlar. Bu sayede eşyalarınız güvenle yıpranmadan ve zarar görmeden yeni evinize taşınır.

Evden Eve Nakliyatta Teknolojik Altyapı

Geçmişte edilinen tecrübeler ve evrensel olarak sektör ile ilgile takip ettiğimiz gelişmelere dayanarak her yıl bu sistemlerin bakımı ve güncellemesine önemli bir bütçe ayırmaktayız. Evden eve nakliyatta teknolojik altyapı bizim öncelikli konularımız arasındadır. Nakliye firmalarının bir çoğu halen bu gibi küçük görünen ama aslında çok büyük öneme sahip detayları göz ardı etmektedirler.

İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de öncü nakliyat firması olmak için çok daha fazlasını yapmamız gerektiğinin farkındayız. Eşyalarınızın güvenle taşınmasını ve müşterilerimizin hizmetimizden memnun kalmasını sağlamak adına ne gerekiyorsa yapacağız.

Aynı şekilde eşya depolama için kullandığımız çözümler de mevcuttur.