5 Adımda Evden Eve Nakliyat Planı Nasıl Yapılır?

5 adımda evden eve nakliyat planı denildiğinde hangi çalışmalar aklınıza gelir? Başarılı taşınma planı nasıl yapılır? Taşınma planı neden gereklidir?

Taşınma işleminde plan program oldukça önemlidir. Hem ev sahibinin eşyalarının sorunsuz ve eksiksiz taşınması hem de nakliye firmasının işini rahat ve kısa sürede yapabilmesi çok önemlidir.

5 Adımda Evden Eve Nakliyat Planı
Evden Eve Nakliyat Planı

Bunun için ev sahibinin mutlaka belirli bir hazırlık yapması şarttır. Peki hızlı ve pratik bir taşınma için nasıl bir planlama yapılmalıdır? Evden eve nakliyat planı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Nakliyat firması ile anlaşma ne zaman yapılmalıdır? Taşınma öncesi atılması gereken adımlar nelerdir?

Evden Eve Nakliyat Planı Adımları ve Taşınma Planı

Taşınma planı evin hızlı ve pratik şekilde taşınması için önemlidir. Bir nakliye firması ne kadar kaliteli çalışırsa çalışsın işini kolaylaştıracak ya da zorlaştıracak olan ev sahibinin hazırlık sürecidir. Eksik yapılan hazırlık sebebi ile nakliye firmaları bazı işlerin sorumluluğunu almak istemeyebilir. Başta belirtildiği şekilde eşyaların hazır edilmemesi ya da taşınma gününe yeterli şekilde hazır olmamak nakliye sürecini çıkmaza sürükler.

Bu nedenle başarılı bir taşınma planı için mutlaka aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

1- Taşınma Planı Yapılmalı

Ev sahibi her şeyden önce taşınma sürecini kafasında tasarlamalıdır. Gerekirse bu planı kağıda dökmeli ve adım adım takiple iş yapmalıdır. Bu süreçte taşınmanın hangi gün olması gerektiğini başta belirlemeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

2- Evden Eve Nakliyat Planı İçin Taşınacak Eşyalar Belirlenmeli

Bir taşınma sürecinde evdeki eşyalar tümü yeni adrese götürülmek istenmeyebilir. Bu durumda hangi eşyalar gidecekse bir liste yapılmalı ve diğer eşyalarda ayrı bir noktada tutulmalıdır. Taşınma günü nakliye firmasının işini hızlı yapabilmesi için bu şarttır.

Taşınma esnasında hangi eşyalar gidecekti diye arayışa düşmek hem zaman kaybettirir hem de kafa karışıklığına sebep olur. Bu tarz durumlarda gitmesi gereken eşyalar muhtemelen eski adreste unutulur ve bu yeni adreste anlaşılır. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için mutlaka taşınma öncesinde taşınacak eşya hazırlığı yapılması şarttır.

3- Abonelik İşlemleri Kapatma- Açma İşlemleri Yapılmalı

Yeni gidilecek adreste taşınma sonrası mağduriyet oluşmaması için abonelik işlemlerinin yapılması gereklidir. Evden eve nakliyat firması yeni adreste mobilyalarınızı monte etmek için elektriğe ihtiyaç duyacaktır. Eğer siz zamanında abonelik işlemi yaptırmadıysanız monte işlemi yapılamaz. Bu durumda nakliye firması başka bir monte için gelmez.

Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak taşınma gününe hazır olmalısınız. Yeni evinizde su, elektrik, doğalgaz aboneliklerinizi taşınma gününden önce açtırmalısınız. Aynı şekilde taşınma sonrasında ekstra masraf olmaması için eski adresinizdeki abonelikleri de taşınma sonrası iptal ettirmelisiniz.

4- Doğru Evden Eve Nakliyat Firması Seçimi

Gelelim taşınma planı için en önemli noktaya! Sorunsuz bir taşınma işlemi için işinde profesyonel bir nakliye firması ile çalışmak gereklidir. Nakliye sektöründe hizmet veren birçok nakliye şirketi vardır. Ancak bunların arasında en doğru seçimi yapmak çok önemlidir.

Eşyalarınızın güvenle taşınması, zarar görmemesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda en uygun fiyatlarla eşyaların taşınması için fiyat araştırması yapmak da önemlidir. Anlaşma sağlanan nakliye firmasının sunduğu hizmetler kapsamını detaylıca öğrenmek gereklidir. Referansları güçlü işinde başarılı bir nakliye firması ile anlaşma sağlanarak taşınma günü konusunda karşılıklı mutabık olmak gereklidir.

5- Taşınma Gününe Hazır Olmak

Nakliye firması seçildi, taşınacak eşyalar listemiz hazır, taşınma günü belli. Peki şimdi ne yapmalıyız? Nakliye firması ile paketleme konusunda anlaşma yaptıysanız eşyalarınızı paketlemeye hazır hale getirmeniz yeterli olacaktır. Ancak eşya paketleme işini firma yapmayacak ve bu iş siz düşecekse bazı hususlara dikkat etmelisiniz.

Eşya paketleme yaparken öncelikle birkaç büyüklü küçüklü karton kutu, patpat ve bant almalısınız. Eşyalarınızı paketleme işini taşınma gününe bırakırsanız hem acele etmek hem de özensiz paketlemek zorunda kalırsınız. Çünkü özen göstermek için ihtiyacınız olan zamanı nakliye firması sunmayacaktır.

Evden eve nakliyat planı maddelerini önceden hazırlamanız gerekmektedir. Taşıma işlemi için size ayırdığı bir süre olduğu için bu yüzden bekleme yapmak istemez. Eşyalarınızı özellikle kırılacak olanları patpatlar ile kaplamalı çizilecek olanları da güzelce ambalajlamalısınız. Kolilerin üzerine hangi odaya ait olduğu ya da içinde ne olduğuna dair yazı yazarsanız taşınma sonrasında size kolaylık sağlayacaktır.

Evden eve nakliyat planı konusunda firmamız her daim sizlere yardımcı olmaktadır. İletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Evden eve nakliyat alanında en iyi şekilde sizlere hizmet sunmaktayız.