Nakliyat Çalışanı İçin Etik Değerler

Etik kelime anlamı ile insan ilişkileri kapsamında hem genel hem de evrensel kapsamda kabullenilmiş yargılar demektir. Konu iş etiği olunca iş dünyasında olan davranışların tamamını kapsamaktadır. Kurumsal yapıda olan her firmada iş etik değerleri oluşmalı ve uygulanmalıdır. Bu uygulamalar sayesinde hem yapılandırma adına hem de firmanın çok daha değerli ve itibarlı olması adına hareket edildiği anlaşılacaktır.

Nakliyat Çalışanı İçin Etik Değerler
Etik Değerler

İş Hayatında Etik Değerlerin Faydaları

 • Etik değerler değişkenlik gösterse de ortak paydada buluşulduğunda değer kazanılır.
 • Etik değerler iş yapılan başka kurumlarla, müşterilerle çok daha güvenilir bir imaj kazandırır.
 • Etik değerler kurumsal anlamda karar almada belirleyicidir.
 • İş hayatında uygulanan etik değerler bir bilinçlendirme sağlar.
 • Çalışanlar arasında etik değerler demek rol modellik veya liderlik vasıflarının ilerlemesini sağlayıcıdır.

Bir insan için karakter en önemli detaylardan biridir. Karakterli insana güven duyulur. Güvenin olduğu yerde zarar verme ihtimalleri yok ya da düşük olduğundan kolaylıkla iş yapabilme sağlanır. Yani kişinin kendi hayatında nasıl bir yansıması varsa iş hayatına da aynı şekilde yansır. İş hayatında olan ilişkilerde güven faktörü iş etiğinde değer gören noktadır.

İş Etiğine Göre Öne Çıkan Kurallar

İş etiğine göre öne çıkan kurallar tamamen davranışlara istinaden belirlenir. Bu da kurallar çerçevesi demektir. Kuralları misyon edinmiş olan bir firma çalışanlarının da başarılarını daha çok katlayarak ilerleme yolunu çizer. İş etiği kurallarında;

 • Geç kalmamak, zamanı doğru kullanmak
 • Karakterli bir kişilik profili çizmek
 • Üretken ve dinamik olmak

Çalışan için ise etik değerler; başarıları ve güvenilirliği sürdürebilmek adına çalışanlar arasında da dürüstlük ve bütünlük olması gerekliliğidir. Etik çalışma ilişkileri içinde olunmadığı takdirde o firmanın saygınlığı ya da başarısı gibi ifadelerden bahsedilemez. Çalışan iş kapsamının içerisinde gerek sorumluluğunu gerekse müşteri olan iletişimini en yüksek seviyede sağlamalıdır. Verimli çalışmak demek kurumun hedefleri ve müşterilerine olan misyonlarını tamamlamak için olmazsa olmaz kuraldır. Biz nakliye firması olarak iş etiğimizi tüm gereksinimlerle karşılama yolunda ilerlemekteyiz.

Etik Kurallar Dahilinde Nakliye Hizmetimiz

Şehir içi ya da şehirlerarası taşımacılık hizmetlerinde de profesyonelliğini belirlemiş bir firmayız. Parça eşyalarınız talebinizle yeni adreslerine ulaşır. İş yükümüz son derece planlı ilerlerken usta desteklerimiz ile de evdeki kurulumlar ve montajlar gerçekleştirilir.

Nakliye Çalışanları İçin Etik Değerler
Nakliye Hizmetimiz

Taşımacılık sektöründe beklediğiniz her hizmet kalitesine birebir sahiptir. İstanbul’un her bir köşesine hakimiyeti söz konusu olduğundan nakliye esnasında bir sorun yaşanmaz. Şirket politikamız gereği eşyalarınız arasında maddi değeri yüksek parçalar varsa sigortalı nakliye hizmetimiz de vardır. Biz her türlü soruna cevabımızla gelen deneyimli bir ekibiz.

Kurumsal hizmet anlayışı ile çepeçevre bir iş saygısına sahip olan Korkmazoğlu Evden Eve Nakliyat; yaptığı işlerde sistematiktir, planlıdır. Net kararlar alır ve uygular. Her şey dikkatli ve özenlidir. Nakliyede müşteri memnuniyeti ne kadar önemliyse müşterilerimizin eşyaların güvenliği de bizim için aynı öneme sahiptir.

Nakliye sektörünün her birimi bir strateji belirleyerek ilerlemek zorundadır. Bu strateji doğrultusunda ancak sektörde saygınlık kazanabilir.

 • Dürüstlük ve güvenilirlik içerisinde hareket etmek
 • Çalışanlar için iş birliği sağlamak
 • Ortaç amaçları verimli ve saygılı kullanmak
 • Kurum genelinde etik kuralları tam anlamı ile sergilemek

Çalışanlar görevlerini yaparken çaba göstermek, çalıştığı firmanın verimlilik ilkeleri çerçevesinde hareket etmek zorundadır. Buna karşılık firmada etik kurallar çerçevesinde çalışanlarının çabalarını göz önünde bulundurmak zorundadır.

Biz hedeflerimiz doğrultusunda ilerlerken, çalışanlarımızın da aynı yolda ilerlemelerinin gerektiği düşüncesindeyiz. Biz de etik kuralları bir ilke bütünlüğü halindedir, içimizde bir davranış kültürü vardır, bir kendi aramızda ilişki kültürü vardır ve bunların hepsi bir bütün halindedir.

 • Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı
 • Çalışanlar arasında ayrım söz konusu olmaması
 • Olanakların eşitliği
 • İş yoğunluğuna uygun çalışma elemanı olması
 • Çalışanların haklarının düzenliliği

Biz nakliye sektörü olarak çalışanlarımızın etik değerlerini birinci sırada tutarak; sektörümüzün de gelişmesi ve güvenliğinin sağlanması için titiz bir çalışma içerisindeyiz. Sektörümüz rekabet sektörüdür, âmâ bizim için olmazsa olmaz değer dürüstlüktür.

Verdiğimiz işe dair her kararda gerek çalışanlarımız için şahsi gerekse kurumsal anlamda kararlar içerisindeyiz. Sorumluluklarımız, etik değerlerimiz tam bir korunaklı çerçeve içerisindedir. Çalışanlarımızın kurumumuzu temsil ettiği bilincinde olduğumuzdan her zaman onların da çabalarını göz ardı etmeksizin yolumuza devam etmekteyiz.

Çalışanlar ya da yöneticiler olsun; etik kurallar prensipleri ile uygulanmak içindir. Değerlere önem veren her firma kendini her zaman bir adım ötede görmenin mutluluğunu yaşayacaktır. Sizlere ofis taşımacılığı ve şehirler arası nakliye alanında her daim etik ilkeler dahilinde hizmet sunmaktayız.