Nakliye Esnasında Hasar Gören Eşyaların Sigorta Süreci

Şehir içi ya da şehirler arası taşımacılıkta hem ekonomik açıdan hem manevi açıdan kayıpların engellenmesi adına firmalarca yapılan taşıma sigortası içeriğinde güvenilirlik payının yüksek olması gereklidir. Taşımacılık denildiğinde de firmamızın gücü ve tecrübesi göz ardı edilemez.

Nakliye Esnasında Hasar Gören Eşyaların Sigorta Süreci
Hasar Gören Eşyaların Sigorta Süreci

Nakliyede her zaman bir risk unsuru mevcuttur. Karşılaşılabilecek her türlü risk faktörüne karşı taşınan yükün güvence altına alınması firma için en önemli unsurdur. Taşımacılık sektörünün hızlı gelişmesi çok fazla ihtiyacı doğurmuş olduğundan konu sigortalı eşya taşımacılığı olduğunda teminatlar da belirlenir.

Sigortalı Eşya Taşımacılığı Teminatları

Teminatlarda tam ziya faktörü vardır ki; taşınan yük araçta iken hasar görmesi halinde zararın karşılanmasıdır; dar teminat kapsamında devrilmeler ya da çarpışmalar dahil olur; geniş teminat ise taşınacak yük çıktığı noktadan varacağı noktaya kadar yaşanabilecek tüm tehlike ve riskleri kapsar.

Nakliyede yük cinsi, büyüklüğü, içeriği her ne olursa olsun yol kısa ya da uzun olsun birçok riskle karşı karşıyadır. Bu sebeple taşınan yükler için karşılaşılabilecek zararlara karşılık nakliyat sigortası yaptırılmalıdır. Bu sigorta sayesinde tüm olumsuz durumlardan korunma ve engellenme sağlanmış olacaktır.

Sigortalı Nakliyat Nedir

Nakliyatta sigorta en büyük güvencedir. Tüm sevkiyat boyunca sigorta yapmak bir sorumluluk örneğidir. Konu risklere karşı korunmaksa nakliyat sigortası yapılması olmazsa olmaz kuraldır. Nakliyede sigorta hizmeti teminatı dışında kalan durumlarda vardır ki; bu hallerde firma tarafından sorumluluk kabul edilemez. Bu durumların başında sigortalının kasti bir hareketi varsa ki bu durumlar; yanlış ambalajlama ve yükleme, herhangi bir savaş, grev gibi sorunlar çerçevesinde kayıplar teminat dışıdır. Ancak öncesinde ek teminatlar konulursa bu risklere de koruma sağlanabilmektedir.

Elektronik eşyalarında eşya sigortası kapsamı altına alınması büyük faydadır. İstenmeyen bir durumla karşı karşıya kalındığında elektronik cihazların hasarı bu sigorta ile karşılanır. Elektronik eşyalar son derece hassas cihazlar olduğundan gerek iç gerekse dış etkenlerden kolayca etkilenirler. Bu etkilenmede beraberinde hasarı getirir. Ancak yapılan sigorta ile bu durum ortadan rahatlıkla kaldırılmış olur. Elektronik eşya sigortası kanuni bir zorunluluk değildir sadece bu sigorta ile eşyalarınız güvence altına alınmış olur. Nakliyat sigortasının teminatlar kısmı vardır ki; bu tamamen taşınan yükün cinsi ve türüne göre değişkenlik gösterir. Firmamızda da güvence unsuru farklı teminatlarladır.

Nakliyatta Hasar Gören Eşyaların Sigorta Süreci
Eşyaların Sigorta Süreci

Evden Eve Nakliyat Sigortası

Nakliyat sigortası bir yükün bir yerden başka bir yere götürülürken yaşanacak hasarlara karşılık alınan önlemler zinciri olarak tanımlanabilir. Tamamen eşya garanti altına alınmış olur. Bu durum aslında iki taraf açısından da önem taşır. Nakliyat firması da bu önlemle birlikte kendi açısından da yarar sağlamış olur. Zira nakliye işi büyük stres yaşanan bir iştir ve en küçük bir hasar durumu müşteri olan ilişkide bir parça kopması demektir. Nakliyat hasarlarında hasarın nedeni ve ne kadar hasar gördüğü iki önemli detaydır. Bu iki detay da uzmanlık gerektiren bir firmada yaşanabilir.

Nakliyat sigortası gerek nakliyat firmaları gerekse nakliye ihtiyacı olan müşteri açısından avantajdır. Nakliye esnasında zarar gören eşyaların sigorta süreci aslında hem alıcı hem satıcı açısından katkı getirici özelliktir. Var olan sigorta poliçesinde taşınan yüke ait her türlü bedeller değerlendirmeye alınır. Tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınmaması için sigorta ile teminat altına alınır.

Nakliyat Sigortasında Fiyatlar

Nakliyat sigortasında fiyat kriteri; taşınan araca, kullanılan ambalajlamaya, malın cinsine bağlı olarak değişkendir. Eşya taşıma sigorta nasıl yapılır? Evden eve taşınma esnası aşamalar zinciridir. Öncesinde yapılan ekspertizler, nakliye şekli, miktarı, güzergâh gibi detaylar ayrıntılı olarak raporlanır.

Taşınma yapılacak saat bile nakliye aşamasında önemli bir detaydır. Bu planlamalar ancak konusunda uzman, işinde profesyonel olabilecek bir nakliye firması tarafından düzenlenebilir. Planlamalar çerçevesinde eşyaların zarar görme olasılığı da düşer. Ancak her şeye rağmen nakliye süreci risk barındıran bir süreçtir. Gerek merdivenle insan gücü ile yapılan taşımalar olsun gerekse teknolojik aletlerle olsun; her şekilde risk faktörü açıktır.

İş güvenliği nakliye sektörü için en önemli kıstastır. İki yer arasında yapılan nakliye işlemleri sonrası iş bitiminde eşyaların herhangi bir hasarı olup olmadığı kontrol edilir ki; bu süreç hasar kaybını telafi etme sürecidir. İşlemlerin hızlı ve net tamamlanması uzman bir ekiple çalıştığınızın en önemli göstergesidir. Bu keyfi bizimle yaşayabilirsiniz.

Ev taşıma işleminde sigorta hizmetini müşterilerimize sunmaktayız.