Eşya Paketleme Nasıl Yapılır?

Eşya paketleme konusu nakliyede en önemli aşamadır. Eşyaların transport esnasında çarpmalara, sıkışmalara ve düşmelere dayanıklı olacak şekilde paketlenmesi çok önemlidir. Paketleme aşamasında tüm eşyalar, düşme mesafesi 100 cm ve 31,5 kg ağırlık çarpmalarına dayanıklı olacak şekilde paketlenmelidir. Firmamız eşyalarınızın paketlenmesi konusunda yeterli teknik bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Evden eve nakliye 3 aşamadan oluşur.

  • Eşyaların paketlenmesi,
  • Eşyaların taşınması,
  • Eşyaları istenilen adrese teslim etme aşaması.  

Eşyaların paketlenme konusu ilk ve en önemli kısımdır. Bu süreçte yapılacak yanlışlar, diğer aşamalar çok iyi olsa bile müşteri memnuniyeti oluşturmayacaktır. Bu sebeple Firmamız eşyaların doğru ve güvenli paketlemesini çok ciddiye alıyor ve tüm çalışanlarını bu konuda eğitmektedir.

Ev Taşıma Poşetleri Nasıl Olmalı?

Eşya paketleme malzemesi taşınmanın kaderini belirler dersek abartmamış oluruz. Çünkü biliyoruz ki kullanılacak ucuz ve kalitesiz malzemeler taşınma aşamasında yırtılacak ve eşyalar hasar görecektir. Doğru malzeme seçimi, eşyaların hasar görmeden taşınmasını sağlar. Paketleme esnasında eşyaların sarıldığı malzemenin kalitesi konusunda işimizi çok ciddiye alıyoruz.

Eşya Paketleme
Eşya Paketleme Malzemeleri

Kullanılan malzemeler arasında ilk sırada baloncuklu naylon kullanımı gelir. Koltuk, sandalyeler, masa ve beyaz eşyalar gibi çoğunlukla büyük parça eşyalar için kullanılır. Eşyanın yapısındaki hassaslığa uygun şekilde bir veya iki kat sarılır. TV, monitör veya avize gibi eşyalar için süngerli naylon, sonrasında baloncuklu naylon kullanarak sabitleme işlemi yapmaktayız.

Eşya Paketleme İşleminde Hangi Eşya Nasıl Hazırlanır?

Eşya paketleme malzemeleri kadar önemli, bir diğer konu ise doğru teknikle paketlemektir. Firmamız eşyaların zarar görmeden hasarsız tesliminde 4 konuya özel önem vermektedir. Bunlar;

  • Eşyaları paketlemede kullanılan malzeme ve malzemenin kalitesi,
  • Eşyaları paketlerken uygulanan teknik,
  • Eşyaların sistemli ve doğru sıralamayla nakliye aracına yerleştirilmesi,
  • Eşyaları adrese güvenli teslim etmek ve montaj aşamasıdır.

Özellikle cam eşyalar, porselen malzemeler ve elektronik aletler gibi eşyaların paketlenmesi teknik beceri gerektirir. Doğru malzeme seçimi ve eşyanın kırılganlığı göz önünde tutularak paketleme yapılır. Yine büyük boyutlu eşyaların taşınma esnasında çarpma ve darbelere dayanıklı olması gerekir. Bu sebeple bazı eşyalara süngerli malzeme ile daha yoğun paketleme yapılır.

Kırılacak eşya paketleme konusunda özellikle mutfak eşyalarının güvenli sarılıp kutulanması, dikkat gerektiren önemli bir konudur. Bazı müşterilerimiz mutfak eşyalarını kendileri paketlemeyi tercih etmektedirler. Kişilerin yeterli malzeme ve doğru teknikle paketleme yapamamaları durumunda, nakliye firmamız sorumluluğu kabul etmemektedir. Bu sebeple müşterilerimize, eşyalarını en iyi şekilde hazırlamayı teklif ediyor ve tüm sorumluluğu alıyoruz.

Ev taşırken bardaklar nasıl toplanır?

Diye düşünürseniz cam eşya sarma kâğıdı olarak balonlu naylon kullanmaktayız. Kağıt veya gazete kağıdı ile paketleme yapmak cam eşyalarda tam koruma sağlamamaktadır Bu sebeple balonlu naylon sardığımız her bir hassas eşyayı dayanıklı kutular içine özenle ve dikkatli yerleştirme yapmaktayız. Son olarak taşınma esnasında sarsılmalara ve açılmalara dayanıklı olması için tüm eşyalara bantlama yaparak sabitlemekteyiz. Taşınırken eşya paketleme işleminde yumuşak dokulu eşyalar aslında hasar görmesi en zor olanlardır.

Ev taşırken kıyafetler nasıl toplanmalı?

Kıyafetlerin kutu veya bavul içerisinde sıkışma ve kırışması konusu bazı kıyafetlerde istenmeyen sonuçtur. Özellikle takım elbise, abiye gibi özel kıyafetlerin ütülenmesi kolay olmamaktadır. Kıyafetlere özel askılı koliler kullanmamızı talep ederseniz, nakliye öncesi belirtmeyi unutmayınız.

Evden eve nakliyede bitkilerin paketlenmesi ve taşınması özel önem gerektiren bir konudur. Küçük saksı ve salon bitkilerini taşıma öncesi koruyucu malzeme sararak, dikkatli paketleme yapmaktayız. Dış mekân bitkilerinin taşınması ve büyük boyutlu salon bitkilerinin taşınması durumunu nakliye öncesi yetkililerimizle görüşmeniz önemli bir detaydır.

Beyaz eşya paketleme nasıl yapılır?

Beyaz eşyaların paketlenmesinde kullandığımız süngerli ve baloncuklu naylonu eşyanın her tarafını özellikle köşeleri kapatacak şekilde sarmaktayız. Eşyalarını paketlemeyi kendi tercih eden müşterilerimizin temin edebilecekleri malzeme yetersiz kalabilmektedir. Paketleme ve taşıma konusundaki disiplinli, dikkatli çalışma prensiplerimizle hasar ve zararı sıfıra indirmekteyiz.

Eşyalarım zarar görmeden, kaybolmadan nasıl taşınabilirim düşüncesi çoğunlukla stres oluşturur. Tecrübesiz ellerin yapacağı paketleme ve taşıma hayal kırıklığı yaşatabilir. Taşınmak aslında yeniliktir, yeni bir düzendir ve güzelliktir. Bu konuda en güvenli hizmeti sizlere sunarak yardımcı olmak, müşteri memnuniyeti sağlamak temel amacımızdır. Doğru yöntemleri uygulayan güvenilir nakliye hizmetimizi seçerek stres yapmadan mekan değişikliğinin keyfini yaşayabilirsiniz.

Taşınmak İçin Pratik Öneriler!

Taşınmada eşya paketleme öncesi bilmeniz gereken bazı ev taşıma tüyoları işinizi kolaylaştırabilir.

  • Taşınma tarihinizden önce mutfak alışverişlerinizde azaltma yapabilirsiniz. Özellikle derin dondurucuda bulunan gıda maddeleri ve et, süt, peynir vb. ısıya hassas yiyecekler çabuk bozulabilir. Taşınma öncesi yiyecek tüketiminiz konusunda önceliklerinizi değiştirebilirsiniz.
  • Eşyalarınız arasında yıpranmış veya artık kullanmak istemediklerinizi yeni evinize götürmeyebilirsiniz. Kıyafetlerinizi kıyafet toplama kutularına bırakabilir, eşyalarınızı ikinci el ürün satışı yapan kişilere satabilirsiniz.
  • Sizin için maddi ve manevi değeri yüksek, antika vb. değerli eşyalarınız arasında taşınabilir olanları yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz. Taşınamazlar arasında olanlar için firma çalışanlarımızı bilgilendirmeniz önemlidir.

En deneyimli çalışanlarımızla disiplinli, koordineli ve doğru iş paylaşımı ile eşyalarınızı paketleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Eşya Paketleme Ücretleri
Eşya Paketleme Firması

Eşya Paketleme konusundaki tüm sorumluluğu alıyor musunuz?

Maddi değeri yüksek değerli eşyalarınızı yanınıza almanızı özellikle bildiriyoruz. Bunun dışında firmamızın paketlemesini yaptığı tüm eşyalarda, oluşabilecek kırılma ve zarar görme sorumluluğunu alıyoruz.

Eşyalarımızı kendimiz paketlemiş olmamız halinde nakliyeyi yapar mısınız?

Evet, bu mümkündür. Paketlemeyi sizin yapmanız durumunda eşyaların göreceği hasardan firmamız sorumlu değildir.

Ne kadar sürede eşyaların paketlenmesini tamamlarsınız?

Paketlenecek eşyaların cinsine ve miktarına göre süre değişkenlik göstermektedir. Paketlemeyi yapan ekibimiz, sistemli çalışma prensipleriyle ortalama 2 saatte evi taşımaya hazır hale getirmektedirler.

Eşya taşıma firması olarak sizlere taşıma konusunda en iyi şekilde hizmet sunmaktayız. Temiz bir taşıma işleminde en önemli unsur doğru bir paketleme hizmetidir. Korkmazoğlu evden eve nakliyat firması olarak eşya paketleme kaliteli ürünler kullanmaktayız.